کمپین های خیریه

  منتشرشده در بلاگ نوشته شده توسط 

  چرا بنر تسلیت از خیریه سفارش دهیم؟

  این مورد را ارزیابی کنید
  (2 رای‌ها)

  ابراز همدردی با خانواده متوفی در شکل های متفاوت همیشه در طول تاریخ بشر وجود داشته است که امروزه یکی از این روش ها اپ و اهدای بنر تسلیت خیریه است . این پدیده که یکی از بهترین روش های نمادین ابراز همدردی بوده و همچنین  مطابق با فرهنگ ، آداب و رسوم  مردم ایران می باشد ، از هر گونه زیاده روی و اسراف به دور است. در ادامه با ما همراه باشید تا بعد از بیان تاریخچه ای مختصر در مورد سابقه ایرانیان در فرهنگ تسلیت گویی و شراکت در غم یکدیگر ، به بیان اهداف چاپ استند تسلیت خیریه ، روش های سفارش و مزیت های آن ها بپردازیم .

   

  احسان از ریشه کلمه حسن ، به معنای نعمت بخشی به دیگری ، نیکی در کار و عمل گرفته شده است . کسی که نیکوکاری را یاد بگیرد و یا عمل نیکی هر چند کوچک انجام دهد از نیکوکاران خواهد بود . در تاریخ چند هزار ساله کشورمان مردمان این سرزمین همیشه سجایای اخلاقی ، آداب و رسوم نیکو را بنیان گذاشته اند و بر زدودن فرهنگ هایی که با عقلانیت و انسان دوستی مخالفت داشتند تاکید می کردند . در تمامی ادیان پیش از اسلام در ایران ، از جمله دین زرتشت تاکید بر نیکی و کار خیر شده است . پیروان این دین بر اساس آموزه های مکتب خود به خوشبختی دیگر هم نوعان خود فکر می کردند و دستگیری از بینوایان و تهی دستان را جز وظایف خود می دانستند و در این راستا جوانمردی را پیشه خود کرده بودند .

   

  در کتاب "دینکرد" جوانمردی را این گونه تعریف کرده اند : فردی که بخششی به کسی بکند و از او امید پاداش نداشته باشد ؛ این جمله بیانگر نهایت خلوص افراد در انجام دادن کار نیک بدون هیچ پاداشی و تنها براساس انسان دوستی است . آداب و رسومی که پدران ما در این سرزمین از سالیان پیش بنیان گذاشتن همچون سنت پیشکش ، نذر ، هدیه دادن و ... از گذشته شروع شده تا به دوران هایی نظیر مادها و هخامنشیان و بعد از آن ها به اشکانیان و ساسانیان رسید و در برهه ای از زمان در پیوند با آموزه های دین اسلام تکامل یافته است . تمامی این اقدام ها سبب شد تا کار خیر و نیکوکاری جزئی از زندگی روزمره ما ایرانیان شود و تمام کار هایمان در تمامی عرصه ها جنبه های کمک دوستانه و خیر خواهانه نیز داشته باشد ، این فرهنگ از زمان تولد فرزند ، با مراسمات خاصی چون نذر آغاز می شود و تا زمان مرگ و حتی بعد از مرگ نیز در مراسم  عزاداری ادامه می یابد.

   

  تمامی بستگان ، دوستان و آشنایان فردی که به رحمت ایزدی می پیوندد ، برای ابراز همدردی با خانواده شخص و عرض ارادت خود به وی ، سعی در هر چه با شکوه برگزار کردن مراسم عزاداری او می کنند و تاکید دارند تا مقداری از درد و رنج از دست دادن فرد را برای خانواده اش بکاهند . در سال های نچندان دور اطرافیان متوفی  با چاپ آگهی ترحیم روی برگه های کاغذی و به مرور روی پارچه ابراز همدردی خود را بیان می کردند. ولی با گذشت زمان روز به روز بر تجملات این مراسم افزوده شد ، تا جایی که از انواع تاج های گل با هزینه های بسیار بالا در این مراسم استفاده و تمامی آن ها بعد از مراسم بدور انداخته می شدند . در همین رابطه جمعی از هموطنانمان تصمیم گرفتند تا با چاپ بنر های تسلیت در ضمن این که هزینه های بیهوده این مراسم را کاهش  می دهند ، رضایت خاطر دوستان و آشنایان متوفی را جلب کنند و در کنار آن سبب خیر رسانی به دیگران نیز شوند.

   

  ابتکار چاپ بنر تسلیت خیریه توسط این افراد سبب شد تا شما امروزه بتوانید با خرید این بنر ها ضمن اینکه مراسمی هر چه باشکوه تر برگزار می کنید ، باعث خیر رساندن به دیگر همنوعان خود شوید ، بدین صورت که با اجاره این بنر ها مبلغ اجاره صرف امور خیریه می شود و دیگر لازم نیست بنر ها دور انداخته شوند . بعد از اتمام مراسم شرکت مربوطه بنر ها را دوباره تحویل می گیرد تا آن ها را به داغداری دیگر اجاره دهد ؛ اینکار تنها  هدفی خیر خواهانه  دارد چون که مبالغ اجاره بها صرف کمک به نیاز مندان می شود . این بنر ها در شکل ها و با طرح های مختلفی آراسته شده است تا رضایت سلیقه های مختلف را جلب کند و همچنین بدون ذکر نام است تا بتوان آنها را برای تمامی افراد استفاده کرد .

   

  مزیت های سفارش بنر از مؤسسات خیریه :

  1. کمک کردن با این موسسه
  2. گسترش فرهنگ نیکی و نیکوکاری
  3. دوری از هزینه های زیاد و تجملات مذموم در فرهنگ ما
  4. جلوگیری از هدر رفتن میزان زیادی گل
  5. خوشنود کردن روح فرد فوت شده

  روش دریافت و سفارش بنر تسلیت خیریه ،  حمایت آنلاین و سفارش استند تاج گل خیریه :

  1. فرد باید یک روز قبل از مراسم خود متن مورد نظر را برای ثبت درخواست سفارش دهد .
  2. می تواند با مراجعه با سایت اینترنتی موسسه خیریه و انتخاب بنر و پرداخت مبلغ بصورت آن لاین بنر را سفارش دهند ( در مؤسساتی که این امکان در سایت آن ها قرار دارد)
  3. با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری بنر خود را سفارش دهند

  این نکته را هم باید در نظر گرفت این مؤسسات بنر ها را نیم ساعت قبل از مراسم تحویل داده و بعد از اتمام مراسم بنر ها را دوباره بر می گردانند و هیچ گونه هزینه حملی به مشتری تحمیل نمی کنند .

   

  سفارش بنر تسلیت  

  نظر دادن

  از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  نماد اعتماد الکترونیک

  جستجو در سایت

  خبرنامه پیامکی

  لطفا نام خود را وارد نمایید
  ایمیل معتبر وارد نمایید

  © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.