کمپین های خیریه

  منتشرشده در بلاگ نوشته شده توسط 

  موسسه خیریه چیست؟

  این مورد را ارزیابی کنید
  (3 رای‌ها)

  موسسه خیریه چیست ؟ یک موسسه خیره به عنوان مجموعه ای که می تواند در قالب یک NGO یا سازمانی مردم نهاد ، بنیاد و حتی در قالب های مرسوم شرکتی امّا فاقد ثبتی رسمی فعالیت نماید ، سامانه ای غیر انتفاعیست (بدین معنا که سودی از فعالیت های آن عاید دست اندرکارانش نشده و در صورت داشتن هیئت مدیره یا امنا ، مبلغی به آنان تخصیص نمی یابد) که مجموعه فعالیت های انجام گرفته در آن صرف اهداف نیک و پسندیده می شود .

  در موارد بسیاری دیده است که سازمان های خیریه در سراسر دنیا ، حتی اهداف خود را به طبیعت ، پوشش اکو سیستمی آن و حیوانات نیز گسترش داده و با وجود طرفداران و منتقدان پر تعداد ، به عنوان مثال همه تمرکز و قدرت مالی خود را به حمایت از جانوری در شرف انقراض اختصاص داده اند . با این حال بیشتر موسسات خیریه ، به ویژه در ایران جمله فعالیت های خود را معطوف به انسان ها کرده و از آنجایی که دشواری های زندگی بشر در قالبی واحد نمی گنجد ، هریک از آن ها سعی در گرفتن یک گوشه از این مشکل را گرفته اند .

   

  در ادامه پاسخ به سوال موسسه خیریه چیست و شرح فعالیت آن ها ، می توان مجموعه اقدامات این تشکل ها را در قالب های کلی زیر تقسیم کرد :

  • موسسه خیریه توزیع کننده : این نوع مجموعه ها در ابتدا افراد و خانواده های نیازمند و واجد الشرایط را شناسایی می کنند . در گام بعدی با اتکا به تبلیغاتی وسیع ، عموم مردم را با ماهیت اقدامات خود آشنا کرده و با دریافت وجوه نقدی و کالاهای اهدایی آنان ، واسطه ای برای رساندن این محصولات به دست مستمندان می شوند .
  • موسسه خیریه درمانی و بهداشتی که در قالب واحد های بیمارستانی در پی مداوای یک بیماری خاص یا درمان عام المنفعه مردم هستند .
  • موسسه خیریه که با ساخت مدرسه در مناطق محروم ، خانه برای نیازمندان یا تامین اسکان بلادیدگان (مانند زلزله زدگان) در پی تامین سقف بالای سر هموطنانشان هستند .
  • موسسه خیریه سرپرستی که مسئول نگهداری از ایتام ، افراد سالخورده و معلولین فکری و جسمی می باشند .
  • موسسه خیریه آموزشی که با تعلیم عقب مانده های ذهنی ، ساکنین مناطق محروم ، بزرگسالان بی سواد و ... در پی گسترش علم و دانش و فرهنگ آن در کشور می باشد .
  • موسسه خیریه پژوهشی که نتایج تحقیقات آن ها (که ممکن است در قالب سرمی شفابخش ظهور کند) نه فقط در انحصار یک شرکت خاص ، بلکه در اختیار عموم مردم قرار می گیرد .
  • موسسه خیریه مشاوره و
  • موسسه خیریه بازپروزی

  مجموعه پیش روی نیز با امکان اجاره بنر تسلیت خیریه و سفارش تاج گل خیریه و تخصیص درآمد آن به مستضعفین ، وظیفه خود را در قِبل و نیازمندان انجام می دهد و همچنین شما عزیزان می تواند از طریق لینک زیر به صورت آنلاین نسبت به حمایت نقدی خود از فعالیت های این مجموعه نموده و سرپناهی باشید بر سر نیازمندان کشو عزیزمان ایران.

   

  حمایت آنلاین  

  بازدید 16 بار

  نظر دادن

  از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  نماد اعتماد الکترونیک

  جستجو در سایت

  خبرنامه پیامکی

  لطفا نام خود را وارد نمایید
  ایمیل معتبر وارد نمایید

  © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.