سفارش تاج گل خیریه مراسم ختم : فارغ از دین و مسلک انسان ها در سراسر دنیا ، مرگ پایانی بر زندگی دنیوی فرد است ، خواه مانند مسلمانان آن را دری به زندگی بعدی و خواه مانند بسیاری از افراد خدا ناباور آن را تنها پایانی بر بقا و پیوستن به طبیعت بدانند . در همین رابطه ، هر فرقه و آیینی مراسمی خاص خود برای بزرگداشت شان فرد درگذشته دارد که به دلیل اکثریت شیعی کشورمان ، مراسم غالب ایرانیان در سوگ از دست دادن عزیزانشان نیز به همین ترتیب کنونی است .

سفارش تاج گل خیریه مراسم ختم که از آن سخن می گوییم ، یکی از نماد های مراسم چندگانه سوگواری در ایران است . پس از از دنیا رفتن متوفی و خاکسپاری وی ، ختم ، مراسم شب سوم ، شب هفتم ، شب چهلم و سالگرد وی اصلی ترین مراسم هایی هستند که در ایران برگزار شده و به فراخور شرایط خانواده داغدار ، ممکن است یک یا همه آن ها نیز نادیده گرفته شوند . با این حال مراسم ختم اصلی به عنوان اولین گردهمایی پس از فقدان متوفی ، مراسم اصلی این ضایعه بوده که با تشکیل شدن در یک مسجد تحقق می یابد . این مراسم با قرائت قرآن – به ویژه آیاتی که یادآور مرگ هستند – آغاز شده و با تفسیر احتمالی آن ادامه می یابد . در این زمان که رفته رفته به خیل حضار افزوده شده و جمعیت قابل توجهی دور یکدیگر جمع می شوند ، مداحی ، سخنرانی و در مواردی نیز زیارت نامه اصلی ترین اقداماتیست که توسط بانیان این امر به سفارش صاحبان عزا برگزار می شود .

اگرچه ذکر مصیبت اهل بیت ، قرائت فاتحه ، همدردی با بازماندگان ، دعا برای شادی روح متوفی و مجموعه اعمالی که به آن ها سفارش شده است بسیار پسندیده می باشد ، اما در سال های اخیر مشاهده شده است که افراط در تشکر حضور فردی خاص ، افراط در تسلیت گویی به بازمانده ای خاص ، ریخت و پاش های بی مورد ، چشم و هم چشمی های به دور از اخلاق و مجموعه اقداماتی که هیچگونه سنخیتی با مراسم عزاداری ، ختم و مرگ ندارد سبب شده است تا این مجالس از مسیر اصلی خود خارج شود .

اگرچه راه های فراوانی برای کنترل این شرایط و بهبود اوضاع آن وجود دارد ، اما در حیطه فعالیت مجموعه خیریه شهید فتاحیان ، سفارش تاج گل خیریه مراسم ختم و استند تسلیت خیریه می تواند روشی موثر و مفید به حساب آید . سفارش تاج گل خیریه مراسم ختم سبب می شود تا به جای اهدای تاج گل های بعضاً چند میلیون تومانی که ابعادی خارج از عرف دارند و تبرج را می توان در عمل اعطا کننده آن دید ، دسته گلی در اندازه های موجه و معقول تر به بازماندگان تقدیم گردد ، این در حالیست که علاوه بر شاد کردن این افراد ، به صورت دوجانبه ثوابی نیز به روح متوفی خواهد رسید ، چرا که هزینه های اجاره و سفارش تاج گل خیریه مراسم ختم با نیت شما می تواند نثار روح فرد مذکور گردد .

در پایان لازم به ذکر است که نیت انسان ها برای خودشان هویداست و فردی صلاحیت وتوانایی قضاوت در خصوص اقدامات دیگران را ندارد . این نکته از آن جهت بیان شد که چنانچه فردی به هر دلیلی – حتی تزویر و ریا – قصد سفارش تاج گل را دارد ، اگر تنها  "در چشم بودن" برای وی مهم است ، چه بهتر که این پول را در راهی خرج نماید که علاوه بر حصول هدفش ، مبلغی نیز صرف نیازمندان شود ؛ عاملی که به اعتقاد و باور ما به نفع فرد فوت کرده نیز می باشد .

ادامه مطلب
بازدید 1 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
12 آبان 1397 منتشرشده در اخبار و مقالات و مطالب نوشته شده توسط نظرات (0)

بنر تسلیت خیریه

ابراز همدردی با خانواده متوفی در شکل های متفاوت همیشه در طول تاریخ بشر وجود داشته است که امروزه یکی از این روش ها اپ و اهدای بنر تسلیت خیریه است . این پدیده که یکی از بهترین روش های نمادین ابراز همدردی بوده و همچنین  مطابق با فرهنگ ، آداب و رسوم  مردم ایران می باشد ، از هر گونه زیاده روی و اسراف به دور است. در ادامه با ما همراه باشید تا بعد از بیان تاریخچه ای مختصر در مورد سابقه ایرانیان در فرهنگ تسلیت گویی و شراکت در غم یکدیگر ، به بیان اهداف چاپ بنر تسلیت خیریه ، روش های سفارش و مزیت های آن ها بپردازیم .

احسان از ریشه کلمه حسن ، به معنای نعمت بخشی به دیگری ، نیکی در کار و عمل گرفته شده است . کسی که نیکوکاری را یاد بگیرد و یا عمل نیکی هر چند کوچک انجام دهد از نیکوکاران خواهد بود . در تاریخ چند هزار ساله کشورمان مردمان این سرزمین همیشه سجایای اخلاقی ، آداب و رسوم نیکو را بنیان گذاشته اند و بر زدودن فرهنگ هایی که با عقلانیت و انسان دوستی مخالفت داشتند تاکید می کردند . در تمامی ادیان پیش از اسلام در ایران ، از جمله دین زرتشت تاکید بر نیکی و کار خیر شده است . پیروان این دین بر اساس آموزه های مکتب خود به خوشبختی دیگر هم نوعان خود فکر می کردند و دستگیری از بینوایان و تهی دستان را جز وظایف خود می دانستند و در این راستا جوانمردی را پیشه خود کرده بودند . در کتاب "دینکرد" جوانمردی را این گونه تعریف کرده اند : فردی که بخششی به کسی بکند و از او امید پاداش نداشته باشد ؛ این جمله بیانگر نهایت خلوص افراد در انجام دادن کار نیک بدون هیچ پاداشی و تنها براساس انسان دوستی است . آداب و رسومی که پدران ما در این سرزمین از سالیان پیش بنیان گذاشتن همچون سنت پیشکش ، نذر ، هدیه دادن و ... از گذشته شروع شده تا به دوران هایی نظیر مادها و هخامنشیان و بعد از آن ها به اشکانیان و ساسانیان رسید و در برهه ای از زمان در پیوند با آموزه های دین اسلام تکامل یافته است . تمامی این اقدام ها سبب شد تا کار خیر و نیکوکاری جزئی از زندگی روزمره ما ایرانیان شود و تمام کار هایمان در تمامی عرصه ها جنبه های کمک دوستانه و خیر خواهانه نیز داشته باشد ، این فرهنگ از زمان تولد فرزند ، با مراسمات خاصی چون نذر آغاز می شود و تا زمان مرگ و حتی بعد از مرگ نیز در مراسم  عزاداری ادامه می یابد.

تمامی بستگان ، دوستان و آشنایان فردی که به رحمت ایزدی می پیوندد ، برای ابراز همدردی با خانواده شخص و عرض ارادت خود به وی ، سعی در هر چه با شکوه برگزار کردن مراسم عزاداری او می کنند و تاکید دارند تا مقداری از درد و رنج از دست دادن فرد را برای خانواده اش بکاهند . در سال های نچندان دور اطرافیان متوفی  با چاپ آگهی ترحیم روی برگه های کاغذی و به مرور روی پارچه ابراز همدردی خود را بیان می کردند. ولی با گذشت زمان روز به روز بر تجملات این مراسم افزوده شد ، تا جایی که از انواع تاج های گل با هزینه های بسیار بالا در این مراسم استفاده و تمامی آن ها بعد از مراسم بدور انداخته می شدند . در همین رابطه جمعی از هموطنانمان تصمیم گرفتند تا با چاپ بنر های تسلیت در ضمن این که هزینه های بیهوده این مراسم را کاهش  می دهند ، رضایت خاطر دوستان و آشنایان متوفی را جلب کنند و در کنار آن سبب خیر رسانی به دیگران نیز شوند.

ابتکار چاپ بنر تسلیت خیریه توسط این افراد سبب شد تا شما امروزه بتوانید با خرید این بنر ها ضمن اینکه مراسمی هر چه باشکوه تر برگزار می کنید ، باعث خیر رساندن به دیگر همنوعان خود شوید ، بدین صورت که با اجاره این بنر ها مبلغ اجاره صرف امور خیریه می شود و دیگر لازم نیست بنر ها دور انداخته شوند . بعد از اتمام مراسم شرکت مربوطه بنر ها را دوباره تحویل می گیرد تا آن ها را به داغداری دیگر اجاره دهد ؛ اینکار تنها  هدفی خیر خواهانه  دارد چون که مبالغ اجاره بها صرف کمک به نیاز مندان می شود . این بنر ها در شکل ها و با طرح های مختلفی آراسته شده است تا رضایت سلیقه های مختلف را جلب کند و همچنین بدون ذکر نام است تا بتوان آنها را برای تمامی افراد استفاده کرد .

 

مزیت های سفارش بنر از مؤسسات خیریه :

 1. کمک کردن با این موسسه
 2. گسترش فرهنگ نیکی و نیکوکاری
 3. دوری از هزینه های زیاد و تجملات مذموم در فرهنگ ما
 4. جلوگیری از هدر رفتن میزان زیادی گل
 5. خوشنود کردن روح فرد فوت شده

روش دریافت و سفارش بنر تسلیت خیریه ،  استند تسلیت خیریه و سفارش تاج گل خیریه :

 1. فرد باید یک روز قبل از مراسم خود متن مورد نظر را برای ثبت درخواست سفارش دهد .
 2. می تواند با مراجعه با سایت اینترنتی موسسه خیریه و انتخاب بنر و پرداخت مبلغ بصورت آن لاین بنر را سفارش دهند ( در مؤسساتی که این امکان در سایت آن ها قرار دارد)
 3. با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری بنر خود را سفارش دهند

این نکته را هم باید در نظر گرفت این مؤسسات بنر ها را نیم ساعت قبل از مراسم تحویل داده و بعد از اتمام مراسم بنر ها را دوباره بر می گردانند و هیچ گونه هزینه حملی به مشتری تحمیل نمی کنند .

ادامه مطلب

تاج گل خیریه : انسان موجودیست با تمایلات نامتناهی اما منابعی محدود . همه در زندگی خود در طلب چیزهایی بودیم که گاه به آن ها نرسیده و با گذشت سال ها هنوز هم به آن می اندیشیم و یا آن را بدست آورده و پیرو همین بینهایت طلبی خود در پی پدیده های بهتر و پیشرفته تر از آن رفته ایم . همه این تمایلات در پی تحقق در بستری از عمری کوتاه و نامشخص ، عدم دسترسی و تملک به منابع مالی قدرتمند و با توان جسمی و ذهنی بسیار معمولی می باشند ، حال آنکه انسانی در این مسیر موفق تر است که یا با این تمایلات مبارزه کرده و آن را کنترل می نماید و یا در قالب برنامه ای منظم و تلاش بی وقفه خود به دنبال تحقق آن می رود.

این مقدمه از این روی بیان شد که بدانیم یکی از مهمترین راه های رسیدن به این هدف و بهینه سازی مصرف منابع مالی و مدیریت زمان ، چینش سلسله اهداف در راستایی واحد است . اگر بخواهیم مثالی ساده برای این مفهوم بیان کنیم ، فرض کنید که قصد مراجعه به یک بانک ، آرایشگاه ، میدان تره بار و آوردن کودکتان از مدرسه را دارید . با صرف نظر از قوانینی که حاکم بوده و تغییر آن ها دست ما نیست ، مثلاً اینکه مدرسه ساعت 12 تعطیل می شود ، بانک تا ساعت 3 بیشتر باز نیست ، میوه های صبح از کیفیت بیشتری برخوردارند و ... ، برنامه ما باید به نحوی تدوین شود که همه این اماکن در مسیری مستقیم قرار گرفته و با اجتناب از حرکت رفت و برگشتی ، در کمترین زمان ممکن و با صرف حداقل هرینه به خواسته های خود دست یابیم .

حال تصور کنید هدف ما پای را از این دنیا فرا تر گذاشته و با نشانه گیری خواسته های غیر مادی (معنوی) در پی معانی عمیق تری باشد . به عنوان مثال همدردی با فردی که عزیزی از دست داده است امری پسندیده و نیکوست و کمک به مستمندان نیز اگر ارزشی بیش از آن نداشته باشد ، از آن کمتر هم نیست ؛ حال اگر بتوانیم این دو امر نیک را در یک راستا قرار دهیم ، بدین معناست که با تکیه بر منابع محدود خود ، به دو عمل پسندیده و قابل تحسین جامه عمل پوشانده ایم .  استند تسلیت خیریه و تاج گل خیریه به عنوان یکی از کلیدی ترین ابزارهای تحقق این هدف ، سبب می شود تا از یک سو عزادارانی که با یک جمله کوتاه هم التیام میابند حس بهتری پیدا کرده و از سویی دیگر به جای انجام معامله ای دنیوی که خرید کالایی در ازای پرداخت مبلغ آن است ، کالای مذکور را با کوله باری از انرژی مثبت و ثواب ماتقدم در ازای همان پول دریافت نماییم.

ادامه مطلب
بازدید 1 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موسسه خیریه چیست

موسسه خیریه چیست ؟ یک موسسه خیره به عنوان مجموعه ای که می تواند در قالب یک NGO یا سازمانی مردم نهاد ، بنیاد و حتی در قالب های مرسوم شرکتی امّا فاقد ثبتی رسمی فعالیت نماید ، سامانه ای غیر انتفاعیست (بدین معنا که سودی از فعالیت های آن عاید دست اندرکارانش نشده و در صورت داشتن هیئت مدیره یا امنا ، مبلغی به آنان تخصیص نمی یابد) که مجموعه فعالیت های انجام گرفته در آن صرف اهداف نیک و پسندیده می شود . در موارد بسیاری دیده است که سازمان های خیریه در سراسر دنیا ، حتی اهداف خود را به طبیعت ، پوشش اکو سیستمی آن و حیوانات نیز گسترش داده و با وجود طرفداران و منتقدان پر تعداد ، به عنوان مثال همه تمرکز و قدرت مالی خود را به حمایت از جانوری در شرف انقراض اختصاص داده اند . با این حال بیشتر موسسات خیریه ، به ویژه در ایران جمله فعالیت های خود را معطوف به انسان ها کرده و از آنجایی که دشواری های زندگی بشر در قالبی واحد نمی گنجد ، هریک از آن ها سعی در گرفتن یک گوشه از این مشکل را گرفته اند .

در ادامه پاسخ به سوال موسسه خیریه چیست و شرح فعالیت آن ها ، می توان مجموعه اقدامات این تشکل ها را در قالب های کلی زیر تقسیم کرد :

 • موسسه خیریه توزیع کننده : این نوع مجموعه ها در ابتدا افراد و خانواده های نیازمند و واجد الشرایط را شناسایی می کنند . در گام بعدی با اتکا به تبلیغاتی وسیع ، عموم مردم را با ماهیت اقدامات خود آشنا کرده و با دریافت وجوه نقدی و کالاهای اهدایی آنان ، واسطه ای برای رساندن این محصولات به دست مستمندان می شوند .
 • موسسه خیریه درمانی و بهداشتی که در قالب واحد های بیمارستانی در پی مداوای یک بیماری خاص یا درمان عام المنفعه مردم هستند .
 • موسسه خیریه که با ساخت مدرسه در مناطق محروم ، خانه برای نیازمندان یا تامین اسکان بلادیدگان (مانند زلزله زدگان) در پی تامین سقف بالای سر هموطنانشان هستند .
 • موسسه خیریه سرپرستی که مسئول نگهداری از ایتام ، افراد سالخورده و معلولین فکری و جسمی می باشند .
 • موسسه خیریه آموزشی که با تعلیم عقب مانده های ذهنی ، ساکنین مناطق محروم ، بزرگسالان بی سواد و ... در پی گسترش علم و دانش و فرهنگ آن در کشور می باشد .
 • موسسه خیریه پژوهشی که نتایج تحقیقات آن ها (که ممکن است در قالب سرمی شفابخش ظهور کند) نه فقط در انحصار یک شرکت خاص ، بلکه در اختیار عموم مردم قرار می گیرد .
 • موسسه خیریه مشاوره و
 • موسسه خیریه بازپروزی

مجموعه پیش روی نیز با امکان اجاره استند تسلیت خیریه و سفارش تاج گل خیریه و تخصیص درآمد آن به مستضعفین ، وظیفه خود را در قِبل و نیازمندان انجام می دهد .

 

 

ادامه مطلب
بازدید 1 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در مقالات پیشین در خصوص ماهیت اعمال خیر توضیحاتی ارائه شد ؛ جایی که گفتیم عمل خیر و اقدامات انسان دوستانه ، به مجموعه ای از اموری گفته می شود که با ذات و طینت انسان همسو بوده و طی آن به انسان های دیگری که به نحوی از نعمتی خاص محرومند کمک می شود . در ادامه این مطلب دانستیم که اگرچه کمک به خلق خداوند امری پسندیده بوده و در دینی مانند اسلام از طرق مختلف ( خمس ، ذکات ، انفاق ، صدقه و ... ) به آن سفارش و حتی الزام شده است ، اما چنانچه در بستری مشخص و قدرت بیشتری انجام شود ، نتایج مثبت آن نیز نمود بیشتری می یابند .

در همین راستا موسسه خیریه در تهران یا شهرهای دیگر کشور ، چنانچه در قالب ساختاری دولتی ، موسسه ای خصوصی یا مردم نهادی عام به فعالیت های خود ادامه دهد ، باز هم موضوعی مشخص را به عنوان هدف خود تعریف کرده ، شاخه ای را به عنوان راه های درآمد زایی مشخص نموده و ماحصل اقدامات خود را نیز به قشری از نیازمندان تخصیص می دهد . به عبارتی دیگر ، اگرچه کمک به مستضعفین در چارچوب خاصی نگنجیده و دستگیری از نیازمندان در هر کسوت و عنوانی لازم است ، اما محدودیاتی از قبیل متناهی بودن منابع مالی سبب می شود تا به جای انجام اموراتی وسیع اما کم عمق ، فعالیت های موسسه خیریه در تهران در حوزه ای خاص اما با عمق زیاد انجام پذیرد .

به عنوان مثال مجموعه ای تنها در راستای تحصیل کودکان بد سرپرست و بی سرپرست فعالیت می کند ، مجموعه ای اطعام ایتام و کمک رسانی با خانواده های ضعیف را بر عهده دارد ، مجموعه ای در راستای آزادی زندانیان دیه کار می کنند و دسته دیگری نیز در پی درمان بیماری های خاص افراد بی بضاعت هستند  . در میان ده ها حیطه فعالیتی موسسه خیریه در تهران ، موسسه خیریه شهید فتاحیان هم  استند تسلیت خیریه و سفارش تاج گل خیریه را به عنوان یکی از راه های درآمدزایی خود برگزیده و با این روش علاوه بر تسکین خانواده هایی داغدار ، جلوی اسراف و خرج هزینه های بیهوده را گرفته و از همه مهمتر عواید آن را به امور خیریه در قالب مدد کاری ، پرداخت هزینه های تحصیل نیازمندان نخبه ، اعطای وام قرض الحسنه و بسط فرهنگ اسلامی تخصیص می دهد .

ادامه مطلب
بازدید 1 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موسسه خیریه : اگر به آفرینش انسان از دید کتب الهی و ادیان ابراهیمی (و نه نظریات علمی انسان) نگاه کنیم ، شاید هدف از آن را بتوانیم در اصول دین اسلام خلاصه کنیم . توحید یا اعتقاد به وجود پروردگار ، عدل به معنای اعتقاد به آفرینش بر پایه عدالت و برابری ، نبوت و امامت به معنای هدایت خداوند توسط فرستادگان خود و در نهایت معاد به عنوان پایان هدفمند این زندگی و ادامه یافتن آن در جهانی دیگر مجموعه عواملیست که به ما می گوید از کجا آمده ایم ، در این زندگی چه باید کنیم و به کجا خواهیم رفت .

 درهمین رابطه ، دین الهی به عنوان برنامه ای کاربردی و کامل که توسط خود خداوند تدوین شده است نقشه راهیست که انسان را در این مسیر راهنمایی می کند . اگرچه در دینی مانند اسلام همه بایدها و نبایدها ذکر شده است ، با وجود اینکه در ادیان دیگر الهی تحریف هایی به نفع عده ای خاص در هر زمان صورت پذیرفته است و با وجود اینکه در اعتقادات معاصر بشر دینی بدین صورت در کنار خرافات قرار می گیرد ، ولی با این حال فطرت انسان به عنوان پیامبری درونی وی رابه سوی بایدها و نبایدهایی فرا می خواند که با ذات همین دستورالعمل های خداوندی همسوست .

در همین اثنا ، کمک به همنوعان به عنوان یکی از همین غرایز ، یکی از امور پسندیده ایست که در گرو تعلیمات دین خاصی نبوده و با ماهیت روح بشر درآمیخته است . انجام کارهایی خیر مانند اطعام فقرا ، کمک به تحصیل بی بضاعتان ، ساخت سرپناه برای آوارگان ، تهیه مقدمات ازدواج جوانان و ده ها مورد دیگری که پیرامون خود می بینیم همان امور خیریست که از نظر آداب اجتماعی و نزد عامه مردم با هر دین و مسلکی پسندیده است .

می دانیم که چنانچه هریک از افراد فوق الذکر به تنهایی در پی کمک به مستمندی برآیند ، اگرچه عمل آنان مفید و پسندیده است ، اما فاقد انسجامی قدرتمند وکارساز خواهد بود ، لذا وجود یک موسسه خیریه می تواند بسیار اثر بخش بوده و عمل خیری با بازتابی قدرتمندتر به جای گذارد . هر موسسه خیریه به عنوان حلقه ای که زنجیره مردم را به مستضعفین متصل می کند دارای خط مشئی مشخص و معلوم می باشد که با فعالیت در حوزه ای خاص به کمک نیازمندان می شتابد . موسسه خیریه شهید فتاحیان نیز با فعالیت در حوزه استند تسلیت خیریه و سفارش تاج گل از خیریه علاوه بر انجام عمل پسندیده همدردی با داغداران ، هزینه پرداخت شده توسط سفارش دهندگان را صرف اموری نیک می کند .

ادامه مطلب
بازدید 1 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
14 شهریور 1397 منتشرشده در اخبار و مقالات و مطالب نوشته شده توسط نظرات (0)

سفارش تاج گل خیریه

سفارش تاج گل خیریه : پیش از پرداختن به مبحث سفارش تاج گل خیریه لازم است تا از ماهیت مراسمی که در آن اقدام به اهدای تاج گل به افرادی داغدار می کنیم مطلع شویم . مجلس ختم و در نگاهی کلی تر مراسمی که به عنوان بزرگداشت فردی متوفی انجام می پذیرد ، دارای چنان جایگاه والایی در دین ماست که معصومین شرکت در آن و خودنمایی نزد صاحب عزا را نه تنها ریا و دورویی ندانسته اند ، بلکه آن را عملی لازم الاجرا قید کرده اند و پیروان خود  را به این کار دعوت کرده اند ؛ مجلسی که از یک سو سبب تسلی خاطر بازماندگان می گردد و از سویی دیگر با انجام اعمالی نظیر قرائت قرآن و ذکر صلوات ، دعا و طلب مغفرت برای فرد تازه درگذشته و گریستن بر مصائب اهل بیت ثوابی نیز نثار روح متوفی می کند . اگرچه در این نوع مراسم ها متوفی بهانه ای برای گردهمایی اقوام ، دوستان و آشنایان در محیطی مذهبی می شود ، اما حقیقت این نوع مجالس یادآوری قیامت به انسان و نزدیکی مرگ وی می باشد . با این حال دیده شده است که در سال های اخیر برخی بدعت ها سبب شده است تا سادگی این مراسم جای خود را به برخی عادات اشرافی گری و اقداماتی که در خور مراسم شادیست بدهد . به عنوان مثال تاج گل های بعضاً چند ده میلیون تومانی پدیده ایست که یادآور اشرافی گری و دنیا دوستی بوده و سنخیتی با یاد قیامت و مرگ نخواهد داشت . ما در مجموعه خیریه شهید فتاحیان (شعف) قصد مقابله با چنین رسومی را نداریم ، بلکه با نگرش تغییر تهدید به فرصت ها بر آن شدیم تا در راستای عمل فوق ، به انجام امور خیریه پرداخته و ثواب آن را به روح متوفی برسانیم . خط مشی ما در مجموعه پیش روی و علی الخصوص سفارش تاج گل خیریه پاسخ به نیاز مراجعین با هزینه ای اندک که در راه خیر صرف می شود می باشد . افراد مذکور پس از ثبت درخواست خود تاج گلی را در زمانی مشخص در اختیار خواهند داشت ، در حالی که متحمل هزینه های سنگین خرید آن نشده و همان مبلغ صرف شده برای اجاره نیز در راهی پسندیده صرف می گردد . با توجه به این رویه هم دل صاحب عزا شاد می شود ، هم فرد مذکور به خوبی  همدردی کرده است ، هم زحمت انتقال و نگهداری از گل ها بر شانه بازماندگان نیست ، هم گلی اسراف نمی شود و از همه مهمتر با شاد شدن نیازمندان ، شادی مضاعفی روح فرد متوفی را در بر خواهد گرفت .

ادامه مطلب
14 شهریور 1396 منتشرشده در شعف نوشته شده توسط نظرات (0)

شرایط و ضوابط

لطفا در هر روشی که برای ثبت سفارش خود انتخاب می کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید.
بهترین زمان برای سفارش ۲۴ ساعت پیش از مراسم است.
هماهنگی قبلی برای ثبت سفارش های آنلاین با فاصله زمانی کمتر از  ۸ ساعت کاری از شروع مراسم الزامی است.

در غیر اینصورت، و در صوت عدم امکان ارسال استند، مسئولیتی متوجه موسسه نمی باشد

بعد از ثبت سفارش آنلاین حتما با شماره تماس   ۸۸۵۰۴۲۲۹  و یا شماره موبایل ۰۹۱۲۵۳۷۲۴۳۷ جهت اخذ تایید تماس حاصل فرمایید.

هزینه سفارش های ثبت شده از طریق تماس تلفنی حتماً و موکداً به شماره کارت ۲۰۹۹-۰۰۰۳-۲۹۷۰-۵۰۲۲ بانک پاسارگاد  به نام  موسسه خیریه شهید فتاحیان   واریز نمایید 

بعد از ثبت سفارش به صورت تلفنی  تصویر رسید و اریز وجه اهدایی خود را به شماره ۰۹۱۲۵۳۷۲۴۳۷ تلگرام بفرمایید.
لازم به ذکر است اکانت تلگرام صرفا جهت دریافت رسید تخصیص یافته و هیچگونه اصلاحی در سفارش از طریق تلگرام انجام نخواهد شد.

ادامه مطلب
12 شهریور 1396 منتشرشده در شعف نوشته شده توسط نظرات (0)

درباره شعف

فعالیت شعف چیست ؟

ماموریت سازمانی «شعف» جلب و جذب همیاری نیکوکاران در جهت ارائه خدمات درمانی، تآمین جهیزیه ، تآمین معیشت نیازمندان ، ایتام ، روانشناسی و فرهنگی در حد توان به نیازمندان و خانواده های آنان از طریق ارائه خدمات مختلف در جامعه است

 

 

 

 

 

چشم انداز «شعف »

« شعف » با تکیه بر اصل صداقت ، پاسخگویی و بهبود مستمر در امر خدمات مختلف به جامعه همواره در مسیر حمایت از نیازمندان و خانواده آنان گام بر می دارد تا نیازمندان و افراد بی بضاعت با استفاده از امکانات فراهم شده بتوانند از حداقل امکانات لازم برای زندگی برخوردار گشته و امکان ادامه فعالیت های خود را داشته باشند.

در این راستا کمک به تآمین جهیزیه ، امور درمانی ، امور معیشت ، امور ایتام ، امور زنان بی سرپرست ، امور فرهنگی و درسی از اهداف مهم موسسه می باشد.

همچنین این موسسه با هدف ترویج امور انسان دوستانه و فرهنگ سازی کمک و یاری رساندن به یکدیگر در جامعه فعالیت خود را آغاز نموده است و امیدوار است که با نهادینه کردن این امر به کمک سایر نهادها بتواند در کمک به افراد نیازمند موفق گردد.
جلب اعتماد و مشارکت عمومی هر چه بیشتر مردم نسبت به اهداف و عملکرد موسسه در راستای کمک همه جانبه به نیازمندان در جامعه چشم انداز موسسه خیریه « شعف » می باشد.

سفارش تابلو تسلیت جهت مراسمات ختم

ادامه مطلب
بازدید 197 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مراسم زيارت عاشورا با سخنراني
 حجت السلام والمسلمين جناب اقاي اديب يزدي در حسينيه شماره ٢ شهيد فتاحيان ( جمال آباد)

وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ / و مردان و زنان با ايمان دوستان يكديگرند كه به كارهاى پسنديده وا مى دارند و از كارهاى ناپسند باز مى دارند و نماز را بر پا مى كنند و زكات مى‏ دهند و از خدا و پيامبرش فرمان مى ‏برند آنانند كه خدا به زودى مشمول رحمتشان قرار خواهد داد كه خدا توانا و حكيم است(سوره توبه - آیه ٧١)پروردگارا، به حق اين اوقات روحاني استجابت دعا در شب جمعه ، دعاهاي ما را در حق خود و خاندان و مؤمنان و درگذشتگانمان، بالاخص مرحوم مغفور حاج اسدالله فتاحيان(عليزاده) و فرزندشهيدش ، عبدالحميد، استجابت فرما، شادي روحشان هديه نماييم فاتحه مع الصلوات / ضمنا ياداوري ميگردد كه مراسم دعاي ندبه ساعت ٨ صبح فردا بر مزار ايشان واقع در بقاع متبركه امامزادگان پنج تن (ع) لويزان و امامزاده علي اكبر (ع)چيذر ، برقرار ميباشد.(موسسه خيريه شهيد فتاحيان)

ادامه مطلب
برچسب‌ها
بازدید 198 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خبرنامه پیامکی

لطفا نام خود را وارد نمایید
لطفا تلفن تماس خود را وارد نمایید
Invalid email address.